švestkové gelato

Zmrzlina, která zahřeje

V zimních měsících, kdy je venku nevlídno, mrzne až praští, mám chuť na zmrzlinu.

Venku sníh a mráz, i když kalendář ukazuje, že by konečně mělo přijít jaro. A já jsem dostala chuť na zmrzlinu a chci si jí vychutnat, když je pohodový, ještě zimní den.

Miluji zmrzlinu a vždycky jsem měla pocit, že zmrzlina je jen na léto. Jenomže co si budeme povídat, léto je v našich končinách příliš krátké. A protože mám ráda pohodu a něco dobrého ke kávičce, tak proč by to nemohla být právě zmrzlina. I když venku mrzne až praští. Zmrzlinu si chci krásně vychutnat, chci aby byla hutná, krémová a hlavně abych u zmrzliny nezmrzla.

Na takové chvíle mám ve spíži schované ingredience, které dodají zmrzlině zahřívací efekt. Sušené švestky, zázvor, hořká čokoláda a mák. Ještě jsem tam přidala trošku rumu pro vůni. Ale jen trošku.

Čokoláda a chilli je vynikající kombinace do zimní zmrzliny.

A protože čokoládu miluju, tak v zimě do ní přidávám chilli. Čokoláda a chilli si opravdu rozumí. A ta božská chuť.

čokoládová zmrzlina s chilli

Gelato je nejlepší, když se jí ne úplně zmrzlé, nejlepší je krásně krémové. Právě v takové konzistenci krásně vyniknou všechny chutě a je to požitek. Sametově jemná zmrzlina, která provoní a zahřeje zimní dny.

Recepty na zmrzliny, které zahřejí jsem sepsala do e-knihy Zábavné zmrzlinování.

Milovníci zmrzliny, tvořiví nadšenci s mlsnými jazýčky si přijdou na své. Určitě objevíte nové chutě a užijete si zábavu při zmrzlinování.

Na loňské Vánoce se mi opravdu nechtělo tvořit vánoční cukroví. Vyřešila jsem to tak, že jsem naplnila mrazák různými druhy zmrzliny, které zahřejí. K tomu jsem upekla levandulové a citronové sušenky. (ty jsou opravdu velmi rychlé) a bylo hotovo. Žádné stresy a návštěvy byly nadšené, že si mohou dát něco jiného, než na co jsou zvyklé. Velký úspěch díky zmrzlinám. 🙂

 

 

 

 

Jana Součková
Naučím vás zmrzlinovat, snadno, chytře, zábavně. Zajímá mě zmrzlinový příběh>>