Ochutnávka pražských kaváren

Vůně kávy nás neuvěřitelně přitahuje

Miluji vůni kávy i prostředí kaváren. Když se tyto věci spojí, může dojít k zajímavé zálibě. Jsme tři kamarádky a máme jedno společné, neuvěřitelně nás přitahuje vůně kávy.

Před třemi lety padlo rozhodnutí. Každý týden navštívíme jednu kavárnu, pokaždé jinou. Vydržíme to po celý rok, nebo, než nám to utrhne srdce. Tak zněla domluva. No, vidíte. Baví nás to tak, že kávovou zálibu provozujeme už tři roky a stále nás to baví. Ochutnaly jsme kávu v hodně pražských kavárnách, v kavárnách mimo Prahu a v Itálii. Víme, že hodně kaváren ještě chceme navštívit. Problém je v tom, že kavárny neustále přibývají. 🙂

Některé kavárny jsme si oblíbily natolik, že jsme je navštívily vícekrát. Jednu oblíbenou kavárnu nám zrušili a to je opravdu velká škoda. Jedna kavárna se přestěhovala. Nemáme žádný harmonogram. Vybíráme kavárny podle chuti a momentální nálady. Když se blíží víkend zavoláme si a domluvíme kam půjdeme.

Kávu a prostředí kaváren si fotíme a píšeme si své dojmy na facebookovou stránku, kterou jsme si za tím účelem vytvořily. Tak máme přehled o kavárnách, které jsme navštívily, vybavíme si, jak nám chutnala káva. Jenom my víme, co jsme zrovna prožívaly v našich životech.

Ochutnávka kaváren a jak jde život. 

Nestali se z nás znalci kávy, ale kvalitní kávu poznáme. V některých kavárnách se cítíme jako doma. Nejraději máme kavárny, kde je cítit příběh. To jsou kavárny, do kterých se zamilujeme na první pohled.

Kafe kafíčko

Kavárna Kafe kafíčko byla po hodně dlouhou dobu naše nejoblíbenější kavárna. Z Míšeňské ulice se po čase přestěhovala na Maltézské náměstí. Pohodová kavárna na krásném místě. Připadáme si tam jako na dovolené. Co nás nejvíce těší, můžeme si vybrat kávu ze všech koutů světa. Dokonce nabízejí i cibetkovou kávu. Zatím jsme neměly odvahu ji ochutnat. Ale není všem dnům konec. 🙂

Nejlepší je, kdy nás jde více a každá si objednáme kávu z jiné oblasti. Porovnáváme vůni a opravdu. Každá voní jinak a určitě i chutná. Mám ráda keramiku a tady vám kávu naservírují do krásných keramických hrnečků. Většinou je každý jiný. A to mám ráda.

Kávička s kamarádkami je lepší než psycholog

Po letech kafíčkování jsme zjistily, že káva má neuvěřitelný pozitivní účinek. Vidíme se až na pár výjimek každý týden. Probereme, co se povedlo, událo, přihodilo. Vzájemně se vyslechneme, povzbudíme, namotivujeme. Takže máme skvělý start do nového týdne. A všem je nám lépe. Setkávání se nad šálkem dobré kávy nás baví více, než jsme očekávaly. Nedávno jsem přemýšlela, co byl původní záměr poznávání pražských kaváren. Vlastně jsme chtěly prozkoumat jak fungují kavárny, jakou mají atmosféru, jak bychom se cítily, kdybychom měly i my vlastní kavárnu. Vlastní kavárnu zatím nemáme, ale třeba jednou…

Když se chceme cítit jako na dovolené, jdeme na dvorek do Míšeňské

Kavárna má své neopakovatelné kouzlo. Vždy nás přivítá útulné prostředí s voňavou kávou. Místo, kde si pokaždé v klidu popovídáme a odpočineme. Na to, že je kavárna jen kousek od Karlova mostu, jsou tu velmi příjemné ceny a naprostý klid.

Zase jsme se zasekly na kávě

Původně jsme měly v úmyslu navštívit Salsa cafe. Adresa je správně a Salza cafe nikde. Nebo, že bychom si opravdu spletli dům? Zasekly jsme se správně. Kavárna s příjemnou atmosférou. Zasekávák. Byl to poslední den před prázdninami a my, jako každý rok potřebovaly oslavit, že jsme ten školní rok zase daly. Kávička tento den je naše dlouholetá tradice, od první třídy našich dětí. Teď jsou na střední škole, ale tradice je tradice. 🙂

Zahrádka s hortenziemi, slunečné odpoledne, káva, vínko. Ani se nám odsud nechtělo. To samé jsme zopakovaly na začátku nového školního roku, hortenzie už nekvetly, zato na zahrádku dolehla atmosféra babího léta.

 

Alchymista má své kouzlo

Kavárna, ve které jsme také nebyly jen jednou. Má své osobité kouzlo, krásnou zahrádku, která láká k posezení, pokud ovšem neprší. Ty dortíky prostě musíte ochutnat. Kávička do hrnku i do misky. Sen každého kavárenského povaleče.

Sejdeme se pod olivovníkem

Léto, venku slunečné počasí a nám se nechce sedět v kavárně, abychom probraly, co se za týden událo a vzájemně se namotivovaly, vezmeme kávu s sebou a hurá do přírody. Pak se sejdeme třeba pod olivovníkem, vypravíme se na moruše, nebo piknikujeme.

Jsem vděčná za čas s kamarádkami, probereme, co se děje v našich životech, vzájemně se povzbudíme. Prostě víme o sobě. Společně se posouváme a mohu říci, že všechny situace, které nás v životě potkají, zvládáme s větší lehkostí. Je vidět, že nám kávička svědčí.

A kdyby vás zajímaly kavárny, které jsme v průběhu těch let navštívily, tak klikněte a ocitnete se v kavárenském ráji.

Naše kafíčkování a pokaždé jiná kavárna.

 

 

 

 

 

 

 

Jana Součková
Naučím vás zmrzlinovat, snadno, chytře, zábavně. Zajímá mě zmrzlinový příběh>>