Minipohárky s bílou čokoládou

Oslavujte, vymyslete na oslavu něco malého, a moc dobrého.

Plánujete oslavu a chcete překvapit? Vytvořte mini pohár s bílou čokoládou. Využijte mini skleničky na stopce. Jezte pohár mini lžičkou. Uvidíte, že si to skvěle užijete. Mini pohárky jsou velmi zábavné, zvlášť, když je zevnitř ozdobíte čokoládou, kterou necháte ztuhnout. 🙂

Co je na poháru tak zábavného?

Pozorovat návštěvu, jak ze stěn skleničky dobývá čokoládu, která byla myšlena jako ozdoba. 🙂

Ozdobit skleničky čokoládou je skvělý nápad, je to krásné, pastva pro oči. Nenapadlo mě, že na čokoládu na stěnách uvnitř pohárku dostane návštěva chuť. A pak jsem jen pozorovala, jak všichni seškrabávají čokoládu z prázdných pohárků. No řekněte, není to zábava? Všichni s obrovským úsilím dobývali to, co jim právem náleželo. A výborně jsme se pobavili. Tak jestli chcete připravit návštěvě nejen chuťový zážitek, ale i bojovku, s chutí do toho. Připravte pohárky a bohatě je ozdobte čokoládou. A to hlavní, čokoládu nechte pořádně ztuhnout.

A teď ještě recept na dobrotu uvnitř pohárku.

Mini pohárky s bílou čokoládou

1 tučný tvaroh
1 šlehačka 33%
50 g bílé čokolády
kousek hořké čokolády

Rozpusťte obě čokolády, každou zvlášť.

Připravte si pohárky, dovnitř nakapejte nebo opatrně lijte tmavou čokoládu tak, aby vytvářela tenké čárky, nebo obrazce. Vyhrajte si s tím. Dejte do ledničky ztuhnout.

Mezitím si připravte dezert. Ušlehejte tvaroh se šlehačkou a pomalu přimíchejte rozpuštěnou bílou čokoládu. Pohárky, ve kterých ztuhla čokoládová ozdoba vyndejte z ledničky a naplňte připraveným dezertem. Ozdobte lesním ovocem.

Tak a máte hotovo, dobrou chuť a skvělou zábavu při seškrabování čokolády. 🙂

 

A po čokoládové bojovce si můžete něco zahrát.

 

 

 

 

Jana Součková
Naučím vás zmrzlinovat, snadno, chytře, zábavně. Zajímá mě zmrzlinový příběh>>